poniedziałek, 24 września 2012

Dekoracje do domu

Uwielbiamy je kupować, prawda? Co roku nowe ozdoby świąteczne, co kiermasz, to kolejny wazonik, świeczniczek, obrazek... A gdy wpadniemy na jakieś wyprzedaże, z całą pewnością nie wrócimy z pustymi rękami :) Lubimy stroić siebie i lubimy dekorować nasz dom - to naturalne i fajne. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej robić sobie te ozdoby samodzielnie. Albo... jeśli nawet nie samodzielnie to - na zamówienie - żeby mieć coś specjalnie wykonanego pod nasz gust, wymyślonego przez nas, jedynego, pasującego idealnie do aranżacji naszego wnętrza albo do okoliczności, w jakich chcemy taką ozdobę akurat wykorzystać.

Wiele osób zajmuje się rękodziełem, wielu niezawodowych artystów (jakkolwiek to dziwnie brzmi ;) ma mnóstwo ciekawych pomysłów lub... po prostu niezły wartsztat, dzięki czemu potrafią zrobić wszystko, co sobie umyślimy - i to z dowolnych materiałów! Cena zwykle niewielka, bo robienie takich przedmiotów to dla nich przede wszystkim przyjemność, a nie źródło utrzymania. Warto poszperać!

Jest trochę serwisów, które skupiają osoby oferujące tego typu usługi, na przykład Pakamera czy Srebrna Agrafka... a także blogi samych rękodzielników (słowo niefajne, ale wiadomo, o co chodzi), jak choćby Karamba albo Koraliki z Szuflady, gdzie - wbrew pozorom - znajdziemy nie tylko koraliki :) Z jednego bloga trafimy na kolejny i następny, spotkamy na tej drodze ciekawe i zdolne osoby, które skutecznie zarażają swoim entuzjazmem i pomysłowością - również w zakresie dekorowania wnętrz. Zachęcamy do surfowania tym szlakiem!

3 komentarze:

  1. Pojęcie rękodzielników bardzo się rozszerzyło. Manufaktura dekoracji jest dostępna właściwie dla każdego. Bardzo dużo gotowych dekoracji - produkowanych taśmowo można kupić w sklepach, ale na przykład fototapety na wymiar ściany produkowane są właściwie zawsze przez rękodzielników. Trzeba dopasować zdjęcie, retuszować, pociąć na kawałki i na koniec użyć narzędzia - drukarki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli chodzi o dekoracje ścienne to ja stawiam na fototapety, na https://www.fototapety24.net/ można zamówić na każdy wymiar. I do każdego pomieszczenia mają odpowiednie, także powiększające optycznie przestrzeń 3D. Teraz nawet w kuchniach czy w łazience można położyć fototapetę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Moim zdaniem piękną ozdobą mieszkania są także poduszki. Ale wszystko co zostało opisane w tym artykule także.

    OdpowiedzUsuń