czwartek, 31 maja 2012

Farby tablicowe

W pokoju dziecięcym zwykle jest niewiele miejsca, a potrzeb do zrealizowania za to jest bardzo wiele. Miejsce do spania, do zabawy, do odrabiania lekcji, rysowania... Trudno czasami to wszystko dobrze zgrać. Współczesne produkty budowlane i do aranżacji wnętrz pozwalają dziś jednak całkiem sensownie ogarnąć problem. Jednym z przykładów takich praktycznych rozwiązań są farby tablicowe.

Na czym rzecz polega?

Zamiast zagracać malutki pokoik dziecięcy kolejnym sprzętem i wstawiać tam na przykład tablicę, o której nasze dziecko od dawna marzy, wykorzystujemy specjalną farbę... Farbą tablicową (która - warto tu dodać - wcale nie musi być czarna - na rynku dostępne są praktycznie wszystkie kolory) malujemy fragment dziecinnego pokoju - jedną ze ścian (lub jej część), drzwi, fronty szafek albo na przykład fragment podłogi. Możemy zamalować fragment wybranej powierzchni tworząc kwadrat, prostokąt, koło albo coś bardziej wymyślnego - pełna dowolność. Stworzymy w ten sposób nie tylko dekorację czy zabezpieczenie ściany lub drzwi. Mamy dzięki temu przede wszystkim miejsce do rysowania! Farba ma właściwości takie, jak klasyczna tablica szkolna, po której pisze się kredą i łatwo się ją czyści - zarówno na sucho, jak i na mokro. Bez straty powierzchni zyskujemy w ten sposób atrakcyjne miejsce zabawy i nauki dla dziecka.

A ponieważ warto korzystać z dobrych pomysłów :) nie ograniczajmy się i pamiętajmy, że farba tablicowa może sprawdzić się świetnie także w pokoju nastolatka - na ścianie nad biurkiem, zamiast tablicy korkowej... albo w kuchni, gdzie często zostawiamy sobie karteczki, notatki, wiadomości lub chcemy mieć jakieś przepisy kulinarne pod ręką... Niewielki prostokąt 'tablicowy' nad blatem może się przydać...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz