wtorek, 17 kwietnia 2012

Modne mieszkania

Tak jak w każdej dziedzinie życia, tak i w projektowaniu wnętrz czy w branży nieruchomości panuje czasem moda na coś. Jeśli chodzi o mieszkania, obecnie na topie wydają się być wcale nie te luksusowe na obrzeżach miasta, w ramach ogrodzonych i strzeżonych osiedli.

Młodzi ludzie coraz chętniej wprowadzają się do mieszkań w centrach miast, w pięknych starych kamienicach... mieszkań, które liczą sobie po trzy metry wysokości, mają duże okna (czasem w nietypowych miejscach - na przykład narożne)... mieszkań, które uszczęśliwiają nas PRZESTRZENIĄ - taką przez duże P... mieszkań, które mają swoją historię, styl... mieszkań, w których czasem jeszcze pozostały takie perełki z przeszłości, jak choćby piece kaflowe. To dzisiaj jest cool!

A jak się urządza takie miejsca? Przede wszystkim w taki sposób, aby zachować jak najwięcej z właściwego charakteru mieszkania ze starej kamienicy, oszczędzając wszystkie te elementy, które da się oszczędzić, które można odrestaurować. Ozdobne fragmenty tynku, stare piece, wielkie dwuskrzydłowe drzwi ze stylową klamką, etc. Łącząc "stare" z "nowym" uzyskuje się interesujący efekt... I tak, na podłogę kładziemy na przykład klasyczne deski, aby całość miała nieco siermiężny naturalny charakter, po czym dobieramy do tego (trochę na zasadzie przekornego kontrastu) lekkie, ażurowe, nowoczesne, jasne meble - najlepiej białe, dorzucając gdzieniegdzie pojedyńcze smaczki, jak stara ciężka drewniana komoda zdobyta cudem na targu staroci.

Tak się dziś mieszka. To dziś jest modne mieszkanie.

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Zapraszam na stronę www.fototapetypolska.pl tam znajdziecie wiele fototapet lub obrazów, które można wykorzystać w swoim domu.

    OdpowiedzUsuń