poniedziałek, 21 marca 2011

Wpuścić wiosnę do mieszkania...

Mamy pierwszy dzień wiosny, słońce za oknem i zapał w sobie... Czas odświeżyć mieszkanie i wpuścić do niego nieco więcej życia. Można to zrobić na różne sposoby, ale jednym z przyjemniejszych jest ukwiecenie domu, a w tym zabawa kolorem i formą.

Potrzebujemy do tego szklane przezroczyste naczynie (lub naczynia), najlepiej oczywiście w jakimś niebanalnym kształcie, hydrożel (w różnych kolorach) i cebulki kwiatów, które lubimy najbardziej (teraz mogą to być na przykład żonkile, bo to właśnie ich najlepszy czas :).

Hydrożel, to takie małe kuleczki - wielkości łepka od szpilki - (do kupienia za złotówkę w paczkach po kilka gram w każdej kwiaciarni) dostępne w różnych kolorach, które wrzucone do 0,5 - 1 litra wody zmieniają się po kilku / kilkunastu godzinach w duże kule żelowe zastępujące ziemię. Gdy włożymy je do szklanego naczynia i posadzimy w tym cebulkę kwiatową uzyskamy bardzo fajny efekt. Będzie widać nie tylko kwitnący kwiat, ale także jego korzenie i całą strukturę. Hydrożel można ułożyć w kilku warstwach i różnych kolorach tworząc z tego kompozycję ulubionych barw lub użyć jednego koloru. To oczywiście zależy także od kształtu naczynia, ilości planowanych kwiatów i ich kolorów, jak również od aranżacji wnętrza, w którym chcemy postawić naszą kompozycję.

Kilka przykładowych pomysłów i fotek można znaleźć w tym artykule.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz