środa, 2 marca 2011

Tapety i malowanie ścian z efektem 3D

Ściany można zaaranżować na różne sposoby i uzyskać dzięki temu różne efekty... iluzję trójwymiarowości, głębi, ruchu, etc., a także swego rodzaju przestrzenne obrazy.

Georges Rousse maluje wnętrza taką techniką, że nadaje im niejako dodatkowy wymiar. Stojąc w pomalowanym przez niego pomieszczeniu w jednym, konkretnym miejscu ujrzymy wyłaniające się znikąd obrazy 3D. To niewątpliwie oryginalny pomysł na aranżację wnętrza, zwłaszcza takiego, które jest dość minimalistyczne, surowe w stylu.

Innym ciekawym sposobem jest wykorzystanie tapet lub oklein ściennych, których wzory zaprojektowane są tak, że (zwłaszcza w odpowiednim zestawieniu z elementami wyposażenia wnętrza) dadzą na przykład efekt głębi lub ruchu... Nie jest to na pewno koncepcja dla każdego. Rozwiązania tego typu to bardzo odważne pomysły na wystrój wnętrza, a poza tym... efekty wizualne na dłuższą metę mogą męczyć osobę przebywającą w takim 'surrealistycznym' pomieszczeniu. Niemniej jednak... warto to obejrzeć.

1 komentarz:

  1. Tutaj tez ciekawe propozycje tapet iluzjonistycznych http://czterykaty.pl/czterykaty/5,58140,9122415,Tapety_iluzjonistyczne.html?i=0

    OdpowiedzUsuń