wtorek, 30 listopada 2010

Profesjonalne aranżacje, czyli...

... jak skorzystać z usług architekta wnętrz?

Krótko i konkretnie: przejrzyj oferty w Internecie, wybierz biura, które mają bogate portfolio, stwórz short listę projektantów wnętrz, z którymi spotkasz się w sprawie aranżacji twoich wnętrz, a potem wybierzesz.

Jak to wygląda w praktyce?

Cały proces rozpoczyna się od spotkania w miejscu, które ma zostać zaaranżowane. Są to tzw. wstępne oględziny. W tym samym czasie odbywa się zwykle także rozmowa (czy raczej pierwsza z wielu rozmów), jakie projektant wnętrz odbywa z domownikami, dla których wnętrza projektuje. W ten sposób ma on szansę poznać gust i potrzeby zleceniodawców. Im więcej się o nich dowie, tym trafniej zaaranżuje dla nich poszczególne pomieszczenia. W następnym etapie powstaje wycena prac i harmonogram działań. Potem projekty, poprawki, modyfikacje, akceptacja i... wdrożenie :)))

Projektanci wnętrz, z którymi nie warto współpracować...

To tacy, których nie interesują nasze potrzeby czy pomysły - liczą się dla nich przede wszystkim ich własne wizje. Nie warto również rozpoczynać współpracy z osobami, które nie dotrzymują terminów spotkań - najpewniej nie będą też trzymać się harmonogramu późniejszej pracy dla nas. Nie zlecajmy także zaprojektowania wnętrza naszego mieszkania (czy domu) osobie, której - zwyczajnie - nie lubimy. Jeżeli nie potrafimy się porozumieć, nie nadajemy, jak to się mówi, na podobnych falach... z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że 'nie polubimy' także ich projektów... szkoda więc czasu - naszego i ich :)

1 komentarz:

  1. Zawsze byłam zdania, że należy korzystać z profesjonalistów bo efekt jest tego wart

    OdpowiedzUsuń